Narzędzia wykresów przebiegu w czasie

Jest seria danych np. ilość sprzedanych jabłek ( na sztuki – a co! Jak szaleć to szaleć ) w poszczególnych miesiącach roku X. Mamy ileś tam rodzajów tych jabłek, żeby nie było zbyt nudno. Miłobyłoby na pierwszy rzut oka widzieć jaki jest obraz tej sprzedaży na wykresie w określonym czasie. Znalazłam bardzo ciekawą możliwość. Nazywa się ona: Wykresy przebiegu w czasie.

Aby się do nich dostać oczywiście trzeba zajrzeć opcji i wyciągnąć tą funkcjonalność z przepastnego worka.wykresy_w_czasie

Kolejno jak już dodacie tą funkcjonalność pojawi Wam się karta do obsługi, która nazywa się Projektowanie w czasie. Oczywiście tutaj są możliwości dostosowania ( jak zawsze ) opcji, które chcecie mieć widoczne. Na pasku natomiast w lokalizacji Wstaw, osiądzie sobie radośnie następujące

wykresy_w_czasie1

Następnie oczywiście następuje analiza danych, które chcielibyście prezentować. Mamy więc swoją tabelkę z ilością sprzedanych jabłek w poszczególnych miesiącach roku X.

Na końcu tej tabelki wstawiamy sobie Wykres przebiegu w czasie i od razu widzimy, że jabłka A powoli acz skutecznie sprzedają się coraz lepiej i reszta jak niżej :-)

Obraz1

Polecam :-)